Horvatuljak 2014.

Pročitajte naš Horvatuljak u digitalnom obliku!

Priloženi dokumenti:
Horvatuljak - br. 4. 2014 R.pdf

Klikom na sliku otvarate online časopis Horvatuljak koji

"prelistavate" klikom na donji kut stranice.

Učitavanje može potrajati nekoliko trenutaka, ovisno o brzini internet veze.

IZAŠAO JE DRUGI BROJ ŠKOLSKOG LISTA!!

GLAVNA UREDNICA

Marija Mavračić, 8. razred

UREDNIŠTVO

Hrvoje Barišić, 8. razred, Maja Žuti, 8. razred

Tea Delač, 7. razred, Pavla Maslać, 7. razred

Ana Mavračić, 7. razred, Jelena Paladinić, 7. razred

Filip Sučevac, 7. razred, Ivan Šolčić, 7. razred

Petra Pavlović, 7.razred, Marija Frklić, 7. razred

VODITELJICE NOVINARSKE GRUPE «Horvatuljak»

Marija Dragušica, prof. geografije

Majda Tometić, prof. hrvatskog jez.

LEKTURA I KOREKTURA

Majda Tometić, prof. hrvatskog jez.

S A D R Ž A J

...........           KAKVA JE MOJA ŠKOLA?

6  ...........            ŽVAKA U ZUBIMA (JEDNICA U IMENIKU)

8  ...........            STRIP «I ŽVAKA I JEDINICA»

10...........           PRSTI U SVIM BOJAMA

12...........            VAŽNO JE SUDJELOVATI; NEKOLIKO PRIČA O I S NAŠIM UČENICIMA

16...........            KORACI GOJZERICOM KROZ HRVATSKU

19...........           PITANJEM NA PITANJE; INTERVJU S PROFESORICOM

20...........           TU I TAMO

21...........           MUDRE IZREKE MALOGA PRINCA U RIJEČI I SLICI

23...........           BILI SMO VRIJEDNI ... HRPA LITERARNIH I LIKOVNIH RADOVA

30...........           IGRICE

31...........           VRIJEME JE ZA SMIJEH

32...........           ZLO(O)GLASNA PLOČADragi čitatelji Horvatuljka,

Nadamo se da ćete provesti vesele trenutke čitajući naš list.

Na stranicama koje slijede ima ponešto za svakoga od vas.

Naslovne teme ovoga broja su:

„Prsti u svim bojama“ – povijest lakiranja, trendovi, moda

„Kakva je moja škola“- Škola budućnosti – hoće li zaista biti tako?

„Žvaka u zubima“ – priznajte, i vi žvačete žvake, pitanje je samo jeste li ikada uhvaćeni sa žvakom u ustima i zbog toga dobili jedinicu u imenik.

Kroz naše stranice upoznat ćete i učenike koji, osim školskih obaveza, pohađaju baletnu školu, klizačke treninge, treninge nogometa i rukometa. Dio naših učenika kroz pjesmu i ples upoznaje Hrvatsku u Kulturno umjetničkom društu, a dio korakom lakim upoznaje Hrvatsku kroz izlete na različita odredišta.

Intervju s profesoricom Šikić prilika je da saznate kakva je ona bila kao učenica.

Ovisnici o računalnim igricama saznat će što je novo u svijetu igrica, a ovisnici o pjesništvu i prozi uživat će u literarnim učeničkim radovima.

Likovnim radovima predstavili su se i najmlađi učenici naše škole, pogledajte koliko su talentirani.

Zabavite se uz naše stranice, nadamo se da se vidimo i sljedeće godine u još boljem izdanju.

Uredništvo

LIST MOŽETE PREGLEDATI KLIKOM NA SLIKU LISTA ILI OVDJE :

/horvatuljak_sve(1).pdf

RIJEČ NA POČETKU

Dragi čitatelji, veliki i mali, stariji i mlađi, početnici i stari znanci, znatiželjnici i veseli dobronamjernici, pred vama je još jedan, četvrti, broj školskog lista OŠ Stjepana Bencekovića. Primijetit ćete da smo se malo osuvremenili, pokušali proširiti krug svojih interesa, «obojali» se i stvorili razigrani Horvatuljak koji je slika našeg jednogodišnjeg rada. Nadamo se da ste rado uzeli primjerak u ruke i da ćete ga s još većom radošću prolistati i pročitati.

Donosimo vam teme vezane uz nastavni rad u protekloj školskoj godini, 2007./2008.-oj. Znam da ćete najprije potražiti svoje literarne ili likovne radove, plakate koje ste s mnogo volje izrađivali, fotografije iz vaših učionica ili poneki biser koji ste izrekli na nekom satu (i ostali živi!). No, nemojte se razočarati, ako to izostane! Puno smo radili tijekom cijele godine pa smo morali odabrati najuspjelije radove i odlučiti se za njih. Na tome je predano radilo uredništvo školskog lista, a rezultati njihovog odabira sada su pred vama. Izostavili smo mnoštvo dobrih radova, neke uspjele osvrte i jednu zanimljivu reportažu jer nam sve to, jednostavno, nije stalo. No, i to će doći na red.

U ovom primjerku možete pročitati što su osmaši naučili o ljepotama naše domovine, kako su šestaši priredili drukčiji sat lektire, što su maleni naučili od zanimljivih posjetitelja, kako je dramska grupa viših razreda (moramo joj dati ime!) radila i pritom se dobro zabavljala ... i još pregršt korisnih informacija. Cure su svojim profesorima postavile nesvakidašnja pitanja pa je nastao neobični intervju, skupili smo učeničke bisere, proveli anketu o najboljim knjigama i filmovima, sastavili križaljku i osmosmjerku na engleskom jeziku. Prionite čitanju, ovdje ima za svakoga ponešto.

Veliko hvala svima koji su se trudili da Horvatuljak nastane, kritičkom oku uredništva i vrijednim maštovitim Adrijaninim i Nininim rukama koje su svojim crtežima i likovnim radovima razigrale naš list. Hvala zboru i profesoru koji je osmislio školsku «himnu» koju možete pročitati na poleđini lista. Hvala profesorici informatike što je list ugledao svjetlo dana.

I hvala mojim osmašima. Moram se osvrnuti na vas, pozdraviti vas i sretne, pametne, drske, lijepe, nasmiješene, velike, žgoljave i uspješne poslati dalje u svijet. Budite to što jeste, ne bojte se izreći svoje mišljenje, razmišljajte puno i učite, s voljom i srcem! Zapamtite, znanjem ćete otvoriti vrata svoje budućnosti. I ne zaboravite svoje osnovnoškolske klupe!

Majda Tometić,

profesorica hrvatskoga jezika